Igor Benca

Akademický maliar, grafik, ilustrátor a pedagóg. Narodil sa 11. októbra 1958 v Topoľčanoch. Vysokú školu výtvarných umení absolvoval v Bratislave v rokoch 1981-1987, oddelenie knižnej tvorby, u prof. Albína Brunovského. V súčasnosti pôsobí vo funkcii zástupcu dekana Fakulty výtvarných umení na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Vo svojej tvorbe sa venuje grafickej tvorbe, maľbe, knižnej ilustrácii, známkovej tvorbe a výtvarným realizáciám do architektúry. Je spoluautor a spoluorganizátor niekoľkých výtvarných podujatí a členom Združenia grafikov Slovenska.
Je autorom ilustrácií troch dielov Winnetoua z roku 1991 a knihy Púšťou z roku 1992.

Púšťou

Kniha Púšťou Kniha Púšťou Kniha Púšťou

Kniha obsahuje jednu ilustráciu.

Púšťou

Winnetou I

Kniha Winnetou I. Kniha Winnetou I. Kniha Winnetou I.

Obsahom je 21 celostránkových ilustrácií.

Mr. Henry. Old Shatterhand na love bizónov. Umierajúci Klekí-petra. Sam Hawkens a Bao, Ľstivá líška. Vyslobodenie z rúk Kiowov. Tangua s prestrelenými kolenami. Prepadnutie na Nugget-tsile. Po Santerových stopách.

Winnetou II

Kniha Winnetou II. Kniha Winnetou II. Kniha Winnetou II.

Obsahuje 20 celostránkových ilustrácií.

Old Shatterhand a Old Death. Ku-Klux-Klanci. Old Death a Avat-vila, náčelník Komančov. Gambusino. V pevnosti Old Firehanda. Parranó, biely náčelník Ponkov v zajatí. Old Firehand v boji s Ponkami. V rukách Santera.

Winnetou III

Kniha Winnetou III. Kniha Winnetou III. Kniha Winnetou III.

Kniha obsahuje 20 celostránkových ilustrácií.

Oglalovia čakajúci na prepad vlaku. Po stopách. Sivý medveď pod ranou Old Shatterhanda. Old Shatterhand s dušami komančských náčelníkov. Prepadnutá osada zlatokopov v doline Short-Rivuleta. Railtroubleri - lupiči vlakov. Old Shatterhand prekvapený Santerom pri záveti náčelníka Apačov. Santerov koniec.

Použitá literatúra:

http://www.litcentrum.sk