Ondrej Zimka

Ilustrátor, grafik a akademický maliar Ondrej Zimka sa narodil 29. novembra 1937 v Turzovke na Kysuciach. V odbore grafika absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave v roku 1964. Pochádza z kraja s bohatou tradíciou ľudových umeleckých prejavov a inšpiráciu často čerpá z detstva. Jeho ilustrátorská tvorba je veľmi sugestívna. Rozvíja v nej svoju bohatú predstavivosť a tvorbou v tejto oblasti sa radí k popredným slovenským ilustrátorom, najmä detských kníh. Okrem toho sa venuje časopiseckej a plagátovej tvorbe, karikatúre, kreslenému filmu, art protisu, plastike a voľnej a monumentálnej maľbe na drevo, pri ktorej stvárňuje svoje nevšedné príbehy. Je autorom ilustrácií v knihách Na Rio de la Plata a Znovu na Rio de la Plata z vydavateľstva Mladé letá.

Na Rio de la Plata

Kniha Na Rio de la Plata. Kniha Na Rio de la Plata. Kniha Na Rio de la Plata. Kniha Na Rio de la Plata.

Obsahuje 16 celostránkových a jednu dvojstránkovú ilustráciu.

Na Rio de la Plata. V uliciach Montevidea. Jazda dostavníkom pampou. Major pri vykonávaní rozsudku. Na rieke. Castillo del Libertador. Parník na rieke Parana. Majorov pád.

Znovu na Rio de la Plata

Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata.

Obsahuje 14 celostránkových ilustrácií a jednu dvojstránkovú ilustráciu.

Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata. Znovu na Rio de la Plata.

Použitá literatúra:

http://www.litcentrum.sk