» o stránke mayovky.sk «

kompletný prehľad slovenských vydaní kníh Karla Maya nebol doteraz publikovaný. Prvotný zoznam jeho tvorby zostavil pán Miroslav A. Po jeho vzhliadnutí a s jeho súhlasom sme sa rozhodli preniesť tento zoznam do internetovej podoby. S využitím vlastného zberateľského materiálu, ako aj s podporou iných zberateľov, sa podarilo vytvoriť tento viac-menej podrobný prehľad, z časti obohatený aj o ilustrátorské a prekladateľské informácie.

doplňujúce informácie, ktoré by tento zoznam obohatili a rozšírili príp. svoje názory môžete napísať na e-mail: mayovky[zavináč]mayovky.sk

je dôležité podotknúť, že stránka bola vytvorená pre novšie verzie internetových prehliadačov. So staršími verziami by problém nemal byť, aj keď to nemožno vylúčiť. Pre správnu funkciu prezerania obrázkov je potrebné mať povolený JavaScript, nakoľko využíva plugin LightBox.

» internetové odkazy «

internetových stránok zaoberajúcich sa témou Karla Maya je veľmi veľa. Od rôznych, hlavne nemeckých, podrobne rozoberajúcich jeho život a spisovateľskú tvorbu, až po stránky, ktoré spájajú jeho knihy s filmovými mayovkami. Zo stránok, ktoré prehľadne popisujú knižné vydania je určite potrebné spomenúť dve české, aj keď sú väčšine slovenských čitateľov a záujemcov dobre známe.